Zarządzanie nieruchomościami

Na czym polega zarządzanie nieruchomościami?

Zarządzanie nieruchomościami to podejmowanie decyzji oraz działań, których nadrzędnym celem jest optymalne gospodarowanie nieruchomościami. W jego skład wchodzą przede wszystkim: odpowiadanie za sprawy ekonomiczne, gospodarka energetyczna, zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, podejmowanie kwestii inwestycyjnych, znajdowanie i obsługa klientów na najem i podnajem nieruchomości.

Zarządzanie nieruchomościami jest więc procesem długotrwałym, wymaga posiadania specjalnych licencji. Oprócz tego, do skutecznego zarządzania inwestycjami i nieruchomościami niezbędne jest doświadczenie. Stark Management działa w branży już od dobrych kilku lat, a co za tym idzie, posiada niepodważalne umiejętności.

Jak odbywa się zarządzanie nieruchomościami?

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami jest nieustannym procesem kontrolowania i polepszania stanu technicznego i finansowego, jednak nie są to wszystkie czynności, za które odpowiada zarządca. Stark Management podejmuje działania w zakresie: reprezentacji właściciela, obsługi prawnej, obsługi technicznej, obsługi eksploatacyjnej, obsługi finansowej, administracji. Z racji tego, że lista czynności związanych z zarządzaniem nieruchomościami jest niezwykle długa, staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb i oczekiwań właścicieli.

Jakimi nieruchomościami zarządza Stark Management?

Wiedza i doświadczenie, jakimi dysponuje Stark Management pozwala nam na oferowanie kompleksowych usług zarządzania różnymi typami nieruchomości. Firma jest odpowiedzialna zarówno za zarządzanie nieruchomościami prywatnymi jak i nieruchomościami komercyjnymi. Są to między innymi:

  • domy mieszkalne (prywatne, spółdzielcze, gminne, zakładowe),
  • budynki komercyjne (biurowe, handlowe, usługowe),
  • wspólnoty mieszkaniowe,
  • nieruchomości użytku publicznego.

Stark Management zajmuje się nie tylko zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami, ale także pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

Ile kosztują usługi zarządzania nieruchomościami?

Stawki za usługi zarządzania i administrowania nieruchomościami nie są stałe, gdyż składa się na nie wiele różnych czynników. Stark Management proponuje kilka możliwości rozliczania się za wykonane usługi. Wynagrodzenie może być liczone od powierzchni użytkowej danej nieruchomości (często z rozróżnieniem stawki za powierzchnię wynajmowaną i niewynajmowaną) lub pobierane na zasadzie ryczałtu na warunkach uzgodnionych z właścicielem.

Dla kogo jest nasza oferta zarządzania nieruchomościami?

Oferta z zakresu zarządzania nieruchomością dedykowana jest właścicielom nieruchomości prywatnych i komercyjnych. Nasz obszar działania obejmuje głównie Śląsk, a więc chętnie podejmiemy się zarządzania nieruchomościami w Katowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i innych miastach w obrębie województwa. Zlecenie zarządzania nieruchomością jest dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, jeśli nie mamy w tym temacie doświadczenia. Zarządca jest bowiem odpowiedzialny za mnóstwo kwestii formalnych, które wymagają wiedzy i doświadczenia. Osoba lub firma zajmująca się zawodowo zarządzaniem nieruchomości zrobi to wszystko profesjonalnie i mniejszym nakładem pracy.